Yükleniyor...
İçeriğe atla
Gazze'ye Giden "Şefkat" Gemisi Yola Çıktı.

Gazze'ye Giden "Şefkat" Gemisi Yola Çıktı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Gazze'ye 10 bin ton yardım malzemesi ulaştıracak Acqua Stella gemisi Uluslararası Mersin Limanı'ndan törenle uğurlandı.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, uğurlama törenindeki konuşmasına, Gazze için bir gemi göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bizim için Filistin ve  Gazze bir başka mana taşımaktadır.  Filistin milletimizin her bir ferdinin yanında, kalbinde ayrı bir yer işgal etmektedir.  Osmanlı İmparatorluğu zamanında Filistin'i yönettik, onlarla et-kemik olduk.  Filistin'de yüzlerce yıl barışın, adaletin, sembolü olduk." ifadesini kullandı.

Filistin'in bugün çok acılar çeken bir bölge olarak anıldığını vurgulayan Kaynak, "İslam dünyasının birçok sıkıntı yaşadığı bugünlerde  Türkiye'nin, kardeşlerinin, sevgisiyle, şefkatiyle doldurduğu bir gemi daha bayram öncesi, Mersinimizden  Gazze'ye doğru hareket ediyor. İnşallah 30, 36 saat sonra bu gemi Aşdod Limanı'nda olacak ve bayrama kadar çocuklarımızın, Gazze'deki kardeşlerimizin, Filistinli kardeşlerimizin bayramlıklarını oraya yetiştirecek." diye konuştu.

 

Kaynak: https://www.sondakika.com/haber/haber-gazze-ye-giden-sefkat-gemisi-yola-cikti-2-9744423/

Yayınlayan: Kudus Ticaret Ataşeliği