Yükleniyor...
İçeriğe atla

YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ

Yatırım teşvik sistemimiz, başvuru usulleri, teşvik araçları, uygulamalar, sunumlar ve sıkça sorulan sorular hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz

SERBEST BÖLGELER

Serbest bölge teşvikleri, gelir/kurumlar vergisi ve stopaj istisnası ile diğer teşvikler, serbest bölgeler mevzuatı ve istatistikleri ile mevzuat ve güncel istatistiki bilgilere ulaşabilirsiniz.

YURTDIŞINA YATIRIM

Ülkemizin yurtdışındaki yatırımlarının gözetim ve yönlendirilmesi; sektör ve ülke bazında yatırım stratejilerinin oluşturulması hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

ULUSLARARASI YATIRIMLAR

Uluslararası yatırım mevzuatı, yatırım anlaşmaları, tahkim, OECD çok uluslu şirketler rehberi ve siyasi risk sigortaları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

MEVZUAT

Yürürlükte bulunan Yatırım Teşvik Mevzuatı, Uluslararası Doğrudan Yatırımlar Mevzuatı ve Serbest Bölgeler Mevzuatı hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.
ETKİNLİK TAKVİMİ
Bakanlığımız merkez birimlerinin yansıra ticaret müşavirliklerimiz tarafından gerçekleştirilecek ticaret heyetleri, ziyaretler, görüşmeler, toplantı ve seminerler gibi etkinliklerinin görülebileceği etkinlik takvimine ulaşabilirsiniz.