Yükleniyor...
İçeriğe atla
MAGROTEX 4. Uluslararası Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı Mardin’de Gerçekleştirildi

MAGROTEX 4. Uluslararası Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı Mardin’de Gerçekleştirildi

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen fuarlar arasında yer alan 4.MAGROTEX'17 Uluslararası -Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı Mardin’de gerçekleştirilmiştir.

 

12-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında Mardin’de Movapark Mardin Fuar Alanında gerçekleştirilen sözkonusu fuar T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde,  Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği ve Karaboğa Şirketler Grubu sponsorluğu ile  Zümrüt Fuarcılık Tan. Org. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin organizatörlüğü ile gerçekleştirilmiştir. Fuar öncesi, 4 Mayıs 2017 tarihinde, Zümrüt Fuarcılık yetkilisi Sn. Derya Tunç Batum’a gelerek fuara Gürcistan/Acara Özerk Cumhuriyetinden Alım Heyeti gönderilmesi için Ataşeliğimizden yardım talebinde bulunmuş, Ataşeliğimizce Acara Özerk Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı, Acara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Acara Turizm İdaresi Başkanlığı ve Türk İşadamları dernekleri ile görüşmeler yapılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda Ataşeliğimizin sorumluluk alanı olan Acara Özerk Cumhuriyeti ve yakın çevresinden 15 kişilik bir Alım Heyeti oluşturularak karayolu ile Mardin’e gidiş ve gelişleri sağlanmıştır. 4.MAGROTEX'17 Uluslararası -Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı 12 Mayıs 2017 tarihinde açılmıştır. Fuarın açılışında Mardin Valis Sn. Mustafa Yaman, Mardin Milletvekili Sn. Orhan Miroğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı. Sn. Dr. Nihat Pakdil, Kızıltepe Ticaret Borsası Başkan Sn. Mehmet Şahin, GAİB Ar-Ge Şube Müdürü Sn. Cuma Kaynarca, GAİB uzman yardımcısı Sn. Mustafa Karsu, Mardin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Şükrü Karaboğa, Zümrüt Fuarcılık Şirket Genel Koordinatörü Sn. Mehmet Ünal, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn.Yılmaz Altındağ, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’nden 15 kişilik bir alım heyeti ile çok sayıda işadamı ve ziyaretçi fuarda yer almıştır.

 

MAGROTEX 2017 4.Uluslararası Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarına Acara Özerk Cumhuriyetinden Tarım Bakanlığı ve Acara Özerk Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odasından  15 kişilik bir heyet iştirak etmiştir. Fuar Alım Heyeti aşağıdaki kişilerden oluşmuştur;

T.C.Batum Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği - Yerel Uzman/Tercüman  Aslan KOCHALİDZE, AÖC Tarım Bakanlığı - Agroservice Centre -Eski Bakan Yardımcısı - Müdür Suliko BERİDZE, AÖC Tarım Bakanlığı - Agroservice Centre -Müdür Yardımcısı Eduard FUTKARADZE, AÖC Tarım Bakanlığı - Agroservice Centre -Proje Müdürü Giorgi SİRABİDZE, AÖC Tarım Bakanlığı - Agroservice Centre - Proje Başuzmanı Güram ASATİANİ, AÖC Tarım Bakanlığı - Agroservice Centre - Ziraat Mühendisi Levan KEKELİDZE, AÖC Tarım Bakanlığı - Agroservice Centre - Uzman Mamuka TSETSKHLADZE, AÖC Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ednar BOLKVADZE, AÖC Ticaret ve Sanayi Odası Proje Uzmanı Guranda GOGİTİDZE, AÖC Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörü Mariam BEJANİDZE, AÖC Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Mariam SHAVADZE, AÖC Ticaret ve Sanayi Odası Arıcılar Derneği Genel Sekreteri Meri SHAVADZE, AÖC Ticaret ve Sanayi Odası uzmanı Qetevan KEZERADZE, AÖC Ticaret ve Sanayi Odası Arıcılar Derneği Başkanı Rolandi KEZERADZE, AÖC Ticaret ve Sanayi Odası Arıcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Shorena KEZERADZE. Fuarda Acara Özerk Cumhuriyeti için stand açılmış; stand fuar organizasyonu tarafından ücretsiz tahsis edilmiştir. Yine heyetin Batum –Mardin, Mardin- Batum ulaşım giderleri fuar şirketi tarafından karşılanmıştır. Açılan standda Gürcistan/Acara heyeti bal, reçel, peynir, çay gibi mahalli ürünlerini tanıtma imkanı bulmuş, firmalar ve heyetlerarası görüşmelerde bulunmuşlardır.

 

MAGROTEX 2017 4. Uluslararası Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarına 180 firma katılmış olup çok yoğun bir ziyaretçi akını ile iş görüşmelerinin yapıldığı fuardan hem Gürcistan/Acara heyeti, hem Türk firmaları, hem de fuar organizasyon heyeti memnun bir şekilde ayrılmışlardır.

 

Kaynak ve Yayımlayan: Batum Ticaret Ataşeliği