Yükleniyor...
İçeriğe atla
Şili-Perakende Devi FALABELLA Latin Amerika'da 100. Magazasını Peru'da açıyor!

Şili-Perakende Devi FALABELLA Latin Amerika'da 100. Magazasını Peru'da açıyor!


Şili'de perakende sektörünün lider markası Falabella Grup, Latin Amerika'daki 100. çok katlı alışveriş merkezini Lima-Peru'da açıyor.6,940 m2'lik alanda faaliyet gösterecek yeni mağaza ile Latin Amerika'da hizmet verilen alan büyüklüğü 640.000m2'ye, Peru'daki mağaza sayısı ise 26'ya ulaşmış olacak.

Yaklaşık 7 Milyon Dolarlık yeni yatırım ile grubun uluslararasılaşması yönünde yeni bir adım atıldığını belirten Falabella Grup Genel Müdürü Gonzalo Somoza, Falabella'nın Latin Amerika'da Şili dahil, Kolombiya, Arjantin, Uruguay ve Peru'da toplam 13 milyon müşteriye ulaşmakta olduğunu bildirdi.

2007 yılında Forbes Dergisi tarafından Latin Amerika’nın  en iyi yönetim grubu olma  başarısını sergileyen Şili Merkezli Şirket,  Latin Amerika’d aki en rekabetçi şirketlerden biri durumunda. Şirket perakende sektörünün dışında bankacılık ve eczane zinciriyle sağlık sektöründe faaliyet göstermekte.  

1889 yılında bir İtalyan göçmen tarafından Santiago'da terzi  atölyesi olarak faaliyete başlayan şirketin 95.000’I aşkın çalışanı mevcut. Şirket 40 alışverişi merkezi, 247 banka, 500 civarında  mağaza ile Latin Amerika’da  özellikle Peru, Kolombiya, Arjantin  ve Uruguay’da yaygın şekilde faaliyette.

 

 

Yayımlayan: Santiago Ticaret Müşavirliği

Kaynak: Estrategia