Yükleniyor...
İçeriğe atla
Sağlıklı Fast-Food Zinciri Amerikalı Freshii, Birleşik Krallık Piyasasına Girmeye Hazırlanıyor

Sağlıklı Fast-Food Zinciri Amerikalı Freshii, Birleşik Krallık Piyasasına Girmeye Hazırlanıyor

Yayımlama: 13.09.2017 03:40:00 (TSİ)

ABD’nin sağlıklı fast-food zinciri Freshii, 2005 yılındaki lansmanından bu yana hızlı bir büyüme yaşamaktadır. Freshii, şu an Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Avrupa ve Kuzey Amerika'da 80 şehir olmak üzere toplam 18 ülkeye yayılmış durumdadır. İrlanda'da halihazırda 10 mağazası bulunmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Belçika’nın Anvers kentinde Uluslararası Çilek Kongresi'nde konuşan Freshii yöneticisi, Starbucks’ı İngiltere’ye getiren bir firma ile çalıştıklarını ve bu sonbaharda Londra’da üç mağaza açacaklarını, her ay 3000 dolayında Franchise başvurusu alan şirketin ağızdan ağıza büyüdüğünü ifade etmiştir. Bu durum sadece İrlanda, Avusturya ve İsveç'te bulunan Şirketin Avrupa'da daha da genişlemeye gideceğini göstermektedir.

20 yıl önce sağlıklı gıda deyince hamburger, patates kızartması ve pizza üçlüsünü yememek akla gelirken, 10 yıl önce sağlıklı gıda olarak salata konsepti algılanırken, günümüzde ise sağlıklı gıda deyince iyi yağlar barındıran avakado ve ceviz gibi ürünler, yavaş yanan karbonhidratlar, sebzeler ve meyveler olarak değişmiştir.

Kaynak: Fruitnet web sitesinden özetlenerek tercüme edilmiştir.

Yayımlayan: Ekonomi Bakanlığı, Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü